16. MÜSİAD EXPO Ekonomiye Canlılık Getirdi

 

Firmamızın da sponsoru olduğu 16. MÜSİAD EXPO, 9 – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

700 firma, 7 binden fazla yabancı iş adamı, 800’ü yabancı 1000 satın almacı, 52 ülkeden alım heyetleri ve 100’ü aşkın ülkeden ziyaretçinin katıldığı 16. MÜSİAD EXPO, Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu ispatladı. 7 bini aşkın ikili iş görüşmesinin yapıldığı fuar, ekonomiye canlılık getirdi.

Yaklaşık 200 bin ziyaretçi ağırlayan fuara Afrika damgasını vurdu. Bu yılki fuar için Afrika’ya odaklanan MÜSİAD’ın yabancı fuar ziyaretçilerinin yüzde 30’unu Afrikalılar oluşturdu. Fuarın açılış programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da MÜSİAD’ın Afrika’ya olan ilgisinin devam etmesini istedi.

İş dünyasının kalbinin attığı MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlendi.

Bu yıl 8 holde düzenlenen fuarda promosyon sektörünün tek temsilcisi olarak katılan İlpen Promosyon yurt içi ve yurt dışı yeni iş bağlantıları gerçekleştirmiş ve 2017 yılının trend tanıtım ürünlerini sergilemiştir.

16. MÜSİAD EXPO’nun kapanış programında Başbakan Binali YILDIRIM, fuara olan katkıları sebebiyle firmamız genel müdürü Ömer KARATEMİZ’e hediye takdim etmiştir.