Hangi Sektör Nasıl Promosyon Seçmeli?

 

hangi-sektor-nasil-promosyon-secmeliTicaret hayatında bilinirliği artırmak ve doğru şekilde çevre edinmenin önemi çoğu zaman yapılan işin kalitesinden bile önce gelir. Çok farklı seçenek ve çeşitte gelen promosyonlar arasından seçim yapmak çoğu zaman güç bir iştir. Farklı sektörlere göre promosyon seçiminde dikkat edilmesi gereken bu püf noktaları size de iş hayatında yardımcı olabilir.

Dağıtılacak Ürünün Kullanım Sıklığı Önemli

Çoğu iş sahibi dağıtılacak promosyonun prestijli ve büyük olmasına önem gösterir. Bunun yerine çok daha sık kullanılan sıradan bir promosyon daha etkili olabilir. Reklam ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar iyi olur. Bu nedenle dağıtılacak promosyonun da sık görünmesi ve kullanılması çok önemli.
yesil

Kullanılan Ürünün Sektörle Alakasının Olması

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise söz konusu eşyanın sektörle ilgili olmasıdır. Eğer çok fazla evrak takibi yapılan iş kollarında promosyon dağıtılacaksa buna uygun olarak kalem, zımba, kağıt tutacağı ve dosya gibi promosyonlar dağıtılabilir.

termos

 

Renk Seçimine Dikkat Edilmeli

Her firmanın promosyon dağıttığı bir ortamda akılda kalıcı olmak için sadece firma adı ve logosu değil aynı zamanda seçilen promosyon renginin de belirleyici bir önemi vardır. Bu konuda yapılacak en mantıklı şey, seçilen promosyonun renginin alışılagelmiş ürün renginden farklı olmasıdır. Bu sayede hem dikkat çekici, hem de farklı olunduğu vurgusu ortaya konulur.


19 Ocak 2018
 

Diğer Gönderiler

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Milyonlarca tanıtım ürünü var, nasıl basıldığını anlamanız, promosyon ürünlerinizin mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en popüler baskı yöntemlerinden birkaçı...
3 Nisan 2018
Ürün Tanıtım Videolarımız

Ürün Tanıtım Videolarımız

Çeşitli ürünlerimizde tanıtım videoları ürün sayfalarına eklenmiştir. Tüm videoları izlemek için tıklayınız.
10 Ekim 2017
Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?

Promoyon sektörü, promosyon ürünleri ve promosyonun genel anlamıyla ilgili blog yazımız.
12 Mayıs 2017