Promosyon Ürünleri İle Yapılan Reklamın Önemi

 
Ülkemizde ve dünyada hemen hemen her sektörde hızlı bir gelişim-rekabet ile karşılaşırız. İlaç, yemek, üretim, otomotiv, kozmetik  ve sayamadığımız birçok sektör  faaliyet gösterir.  Bu sektörlerin müşteri ve fayda odaklı çalışması reklamı ön plana çıkarır.

Örneğin kozmetik sektörü, ürünleriyle alıcıya fayda ve kendine kazanç sağlamak için adını duyurmak ister; fakat tam da bu noktada ilk olarak reklam ile ön plana çıkmak gerekir. Sadık müşteri kazanması , adını duyurması veya yeni geliştirdiği ürünün kat sayısını artırması gerekir.

Reklam sadece afiş, billboard gibi yüzeysellik ile tanımlanmamalı. Sektörün ya da ürünün somut bir eylemi olmalı. Kaldı ki bir parfümün kokusuna bakmadan almayız veya tadından tereddüt ettiğimiz yiyecekleri yemek istemeyiz.

Sektörler, ürünlerinin reklamını yaparken promosyon ürünlerinden yararlanarak sadık müşteri portföyü oluştururlar. Az maliyetle çok müşteri kitlesine ulaşmanın yolu… Promosyon ürün seçimi yapılırken ise mümkün olduğunca müşteriye en uygun ürünlerden yana tercih yapılmalı ve verilecek ürün maddi anlamda çok ucuz dahi olsa özellikle kullanıcıyı memnun edecek düzeyde olmalıdır. Bu sayede  kazanç  çıtası artar ve alıcıyı harekete geçirerek somut ürünlerle somut müşteri topluluğu kazanılır.


10 Nisan 2018
 

Diğer Gönderiler

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Milyonlarca tanıtım ürünü var, nasıl basıldığını anlamanız, promosyon ürünlerinizin mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en popüler baskı yöntemlerinden birkaçı...
3 Nisan 2018
Ürün Tanıtım Videolarımız

Ürün Tanıtım Videolarımız

Çeşitli ürünlerimizde tanıtım videoları ürün sayfalarına eklenmiştir. Tüm videoları izlemek için tıklayınız.
10 Ekim 2017
Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?

Promoyon sektörü, promosyon ürünleri ve promosyonun genel anlamıyla ilgili blog yazımız.
12 Mayıs 2017