Promosyon Ürünlerinin Markanızdaki 4 Farklı Etkisi

 
promosyon-urunlerinin-markanizdaki-4-farkli-etkisi

  • Markanızın Hızlı Tanınması

Promosyon ürünleri tüketicinin markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, logonuzu tanıyarak hatırlamalarını sağlar. Örneğin;  bir fast food  zinciri olan markanın, logosunu gördüğünüzde

İsmini ve yaptığı işi hatırlarsınız. Bir araştırma, tüketicilerin %89’unun son iki yıl içerisinde aldıkları bir promosyon ürününden, reklamverene  geridönüş  sağladıklarını belirtiyor.

  • Markanızı Akılda Kalıcı Kılar

Tv veya afiş reklamları insanların gözünden birkaç saniyede geçiverir. Ancak promosyon ürününüzü hediye ettiğinizde çoğunlukla uzun zaman kullanılır ve sürekli göz önündedir. Yine bir araştırmaya göre, katılımcıların %76.1’i son 12 ay içerisinde aldıkları promosyon ürünlerindeki reklamverenin adını hatırlayabilmektedir.

  • Kartvizitiniz Olarak Çalışır

Kartvizitler markanızı ve sizi tüketicilere tanıtmaktadır. Promosyon ürünleri de az çok aynı görevi görür fakat daha iyi sonuçlar verir. İşinizle ve sektörünüzle ilgili hediyeler dağıtırken, aslında işletmenizi potansiyel tüketicilere tanıtıyorsunuz demektir. Promosyon ürünlerinde logonuzun yanısıra, iletişim bilgilerinizin de olabileceğini unutmayın.

  • Müşteri Bağlılığı

Hedef kitleniz ürünlerinizi sıklıkla satın almalıdır. Promosyon ürünleriniz ne kadar kaliteli ve kullanılabilir olur ise, hedef kitlenizde sizin ürünlerinizinde kaliteli ve kullanılabilir olduğu algısı oluşacaktır. Bu şekilde pazarlama kampanyanız, hedef kitleye daha fazla etki edecek ve markanızın profilini yükseltmeye yardımcı olacaktır.


24 Şubat 2018
 

Diğer Gönderiler

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Milyonlarca tanıtım ürünü var, nasıl basıldığını anlamanız, promosyon ürünlerinizin mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en popüler baskı yöntemlerinden birkaçı...
3 Nisan 2018
Ürün Tanıtım Videolarımız

Ürün Tanıtım Videolarımız

Çeşitli ürünlerimizde tanıtım videoları ürün sayfalarına eklenmiştir. Tüm videoları izlemek için tıklayınız.
10 Ekim 2017
Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?

Promoyon sektörü, promosyon ürünleri ve promosyonun genel anlamıyla ilgili blog yazımız.
12 Mayıs 2017