Promosyon Ürünleriyle Tanıtımda Yapılan Hatalar

 

Kısıtlı Zaman

Promosyon ürününüzü dağıtmadan 30-60 gün önce araştırmaya başlamalısınız. Bunun 2 sebebi var;

  • Yüksek miktarda alım yapacaksanız, alım yapacağınız firmanın ürününüzü doğrudan yurtdışından getirme ihtimali vardır. Ancak bunun için 30-60 günlük bir süre gerekmektedir.
  • Her şeyin planladığınız gibi yolunda gitmeme ihtimalini hesaba katmanız gerekmektedir.


Müşterilerinizin İhtiyaçlarını Hiçe Saymak

Satınaldığınız promosyon ürünlerini alışkanlık haline getirmemelisiniz. Sürekli kalem yada yada sürekli ajanda, t-shirt dağıtırsanız kısır bir döngüye girebilirsiniz. Belirli zamanlarda müşterilerinize en çok neler kulladıklarıyla ilgili anketler düzenleyebilirsiniz.


Yalnızca Fiyata Odaklanmamalısınız

Unutmayın, tanıtım ürünleriniz sizin dünyanızın elçisidir. Bir fuarda yada direk müşterilerinize hediye ettiğiniz ürünler işinizin izlerini taşımaktadır. Promosyon ürününüz bozulursa yada severek kullanılan bir kaleminiz yazmamaya başlarsa iyi hatırlanmazsınız. Ucuz ve kalitesiz promosyon ürünleri vermek, bazen hiçbir şey vermemekten daha kötüdür.


Yanlış Ürün Seçimi

Herkes ilginç promosyon ürünleri vermeyi sever. Bunula birlikte mevcut ve potansiyel müşterilere hitap etmekte önemlidir. Hedef pazarınızın dışında kalan kişilere hitap etmemelisiniz. Bildiğim bir şirket, promosyon ürünü olarak penguen şekline bir kalem hediye etmişti. Herkes çocuğuna o kalemden almak için firmanın standına akın etti. Çocuklar kalemi başucundan ayırmadı ancak müşteriler o hediyeyi kısa sürede unuttular ve tabi veren firmayı da…


8 Mart 2018
 

Diğer Gönderiler

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Milyonlarca tanıtım ürünü var, nasıl basıldığını anlamanız, promosyon ürünlerinizin mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en popüler baskı yöntemlerinden birkaçı...
3 Nisan 2018
Ürün Tanıtım Videolarımız

Ürün Tanıtım Videolarımız

Çeşitli ürünlerimizde tanıtım videoları ürün sayfalarına eklenmiştir. Tüm videoları izlemek için tıklayınız.
10 Ekim 2017
Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?

Promoyon sektörü, promosyon ürünleri ve promosyonun genel anlamıyla ilgili blog yazımız.
12 Mayıs 2017