Promosyonda Geri Dönüşümlü Ürünlerin Önemi

 

tohumlu
Öncelikle geri dönüşüm bir eylemdir. Bu eylem insanlığa fayda sağlar. Şöyle ki;  değerlendirilebilir geri dönüşüme uygun atıklar diğer atıklardan ayrılarak birikmesi sonucu, kendi içinde sınıflandırılır (cam, kağıt atıkları, plastik, metal vb ). Hem ülke ve dünya ekonomisine hem çevreye etki eder. Çünkü bu atıklar fiziksel ve kimyasal değişime uğrar, yeni  bir geri dönüşüm malzemesi elde edilerek ekonomiye geri gelir. Yeni ürünün kullanılabilir olması demektir.

Promosyonla ilişkilendirecek olursak; en önce doğal kaynaklarımızı tüketmeden, ekonomiye katkı sağlayan ürünler tercih edilir. Promosyon ürünlerinde geri dönüşümlü malzemelerin kullanılması dünyanın doğal kaynaklarını korur, enerji tasarrufu sağlar, çöp ve atık miktarını indirger. Aksi durumda değerlendirilebilir atık kullanımı kullanmadan her yeni üretim ve tüketim durumunda kaynaklarımız azalacak, ekonomi ve kültürel yapılarımızı zedeleyecektir. Çevre ve temiz gelecek için promosyon ürünlerinde geri dönüşümlü malzemelerin kullanılması hem ekonomiye hem de çevreye destek verir.


16 Nisan 2018
 

Diğer Gönderiler

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Milyonlarca tanıtım ürünü var, nasıl basıldığını anlamanız, promosyon ürünlerinizin mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en popüler baskı yöntemlerinden birkaçı...
3 Nisan 2018
Ürün Tanıtım Videolarımız

Ürün Tanıtım Videolarımız

Çeşitli ürünlerimizde tanıtım videoları ürün sayfalarına eklenmiştir. Tüm videoları izlemek için tıklayınız.
10 Ekim 2017
Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?

Promoyon sektörü, promosyon ürünleri ve promosyonun genel anlamıyla ilgili blog yazımız.
12 Mayıs 2017