Türkiye'nin İlk Konsept Sektörel Organizasyonu 'Promosyon Show' Başladı

 
1

Promosyon sektörünün profesyonellerinin buluşma noktalarından Promosyon Show İstanbul-Kurumsal Pazarlama Reklam, Tanıtım & Malzemeleri Zirvesi, bugün düzenlenen törenle açıldı.

Kurumların tanıtım ihtiyaçlarını anlayıp ona göre konseptler tasarlayarak çözüm üreten, özgün çalışmalarla tekstilden kaleme, defterden anahtarlığa yüzlerce ürünü iz bırakan kalıcı değerlere dönüştüren promosyon dünyası, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte ulusal ve uluslararası pazarlarda daha popüler olmaya başladı. Bu gerçekten yola çıkarak SKY Fuarcılığın, Promotürk (Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği) işbirliğiyle organize ettiği Promosyon Show İstanbul, sektörün birçok segmentinde faaliyet gösteren firmaların katılımıyla açıldı. 24 Eylül tarihine kadar devam edecek fuar, birçok yeniliğiyle birlikte konsept olma özelliğiyle ön plana çıktığı bildirilirken, ikili görüşmelerin gerçek ofis ortamında, sekreteryalı özel ofis odalarında ya da tesisin bünyesinde bulunan lüks restorantta gerçekleştirebilleceği açıklandı.

omer_karatemiz_konusmaMÜSİAD Basın Yayın Medya Sektörü Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, açılış konuşmasında fuarda bir katılımcı olarak hazırlık aşamalarını yakından takip ettiğini belirterek, "Bu zirvenin sektörümüz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Ülke olarak, geçtiğimiz yıl içerisinde sıkıntılı bazı dönemler yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonominin üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilerle mücadele ettik. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar, üreticilerimizi vergi artışlarından kaynaklanan bazı sıkıntılarda ithalatçılarımızı etkiledi. Fakat tüm bu olumsuz etkilere rağmen, sektörümüz açısından kötü bir yıl geçmediğini düşünüyorum.

Sevindirici bir geliştirme olarak promosyon ürünlerine bakışın değiştiğini geleneksel hediye ve eşantiyon algısının azaldığını, promosyon ürünlerinin reklam ve tanıtımının etkili bir mecrası olarak konumlandığını görüyoruz. Promosyon ve tanıtım ürünleri sektörü ülke büyümesinin daha bir kat üzerinde büyüyor. Büyümenin devam ettiği 2017 yılı içerisinde ve önümüzdeki dönemde de büyümenin artacağını varsayarsak, önümüzdeki dönemin de sektörümüz açısından verimli geçeceğini, bereketli geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Promotürk Derneği Genel Başkanı Ercan Güler de yaptığı açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "35 yıldır Promotürk farklı farklı organizasyonları desteklemek suretiyle bu tarz fuarlara destek vermekte, katkılarda bulunmakta. Konumunda ilk kez bir otel fuarı anlayışı ve birebir müşteri ile görüşme çalışmaları gayreti neticesinde, bu organizasyon ilk olması hesabıyla 3 bin metrekareyi ilk çalışma neticesinde yakalanmış olması, büyük bir başarı. İnşallah bu gayretin neticesinde firmalar müşteri bağlamında kurumsal firmalarında ilgisiz kalmayacağını düşünüyorum".


fuar1
fuar2

20 Eylül 2017
 

Diğer Gönderiler

Geleneksel İftar Programı 2018

Geleneksel İftar Programı 2018

İlpen ailesi olarak artık bir gelenek halini alan Ramazan iftar programımızı; çalışma arkadaşlarımız, değerli dost ve meslektaşlarımızın katılımlarıyla Wow Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdik.
6 Haziran 2018
İlpen, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında

İlpen, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini araştırdı. Araştırma sonucunda İlpen, 2012-2015 yılları arasında yüzde 150 ciro artışı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında üçüncü kez yer aldı.
27 Ocak 2017